“Uzkimyoimpeks”da manfaatlar to‘qnashuvi va etika masalalari yuzasidan axborot uchrashuvi o‘tkazildi
2024-yil 5-iyunda qabul qilingan 931-sonli “Manfaatlar to‘qnashuvi to‘g‘risida”gi O‘zbekiston Respublikasi Qonuni talablarini amalga oshirish doirasida “Uzkimyoimpeks” MCHJda komplayens-nazorat xizmati tomonidan barcha xodimlar ishtirokida davra suhbati tashkil etildi.
Uchrashuvning asosiy maqsadi — xodimlarni manfaatlar to‘qnashuvi, etika me’yorlariga rioya qilish hamda korrupsiyaga qarshi qonunchilik sohasidagi dolzarb masalalar haqida xabardorligini oshirishdan iborat bo‘ldi.
Kun tartibida quyidagi masalalar muhokama qilindi:
1. Xodimlarning boshqa tashkilotlardagi faoliyati va bunda manfaatlar kesishuvi yuz berishi mumkin bo‘lgan holatlar.
2.Xodimlar va ularning yaqin qarindoshlari “O‘zkimyosanoat” AJ tizimidagi korxonalarda mehnat faoliyati olib borishining ehtimoliy ta’siri.
Tadbir davomida amaldagi qonunchilik normalariga izohlar berildi va ichki korporativ qoidalarga rioya etish bo‘yicha tavsiyalar taqdim etildi. Kompaniya ushbu yo‘nalishda xodimlar xabardorligini oshirish va shaffoflikni ta’minlash ishlarini tizimli ravishda davom ettiradi.

Informational meeting on conflict of interest and ethics held at “Uzkimyoimpeks”
As part of the implementation of the Law of the Republic of Uzbekistan “On Conflict of Interest” No. 931 dated June 5, 2024, an informational and explanatory session was held at LLC “Uzkimyoimpeks” with the full participation of staff, organized by the Compliance Control Service.
The primary goal of the meeting was to increase employee awareness of key principles related to conflict of interest prevention, adherence to ethical standards, and anti-corruption legislation.
The agenda included the following topics:
1. Employee involvement in external organizations and potential situations that could result in a conflict of interest.
2. The possible implications of employees and their close relatives working within enterprises that are part of JSC “Uzkimyosanoat”.
During the session, employees received explanations of applicable legislation and recommendations on how to comply with internal ethical guidelines. The company remains committed to systematically strengthening corporate culture and promoting transparency and legal awareness in all areas of its operations.