Indoneziya Respublikasi. Safar natijalari.
14-21 dekabr kunlari O'zbekiston Respublikasining Indoneziyadagi iqtisodiy va investitsiyaviy hamkorlik bo'yicha elchixonasining taklifiga binoan "O'zkimyoimpeks" MChJ vakillari - Muxamedjanov TR Indoneziyaga tashrif buyurdi. va Tuidulov D.N., "DKZ" MChJdan - Qurbonov O.A.
Ushbu tashrif chog'ida PT Pupuk Indonesia, Posco International, PT Surya Parna Niaga singari indoneziyalik kompaniyalar vakillari bilan muzokaralar olib borildi, ishchi guruh shuningdek Petrokimia Gresik azotli fosforli o'g'itlar zavodiga tashrif buyurdi. Indoneziyada hamkorlik uchun katta va istiqbolli port Surabaya portidir.
Ushbu tashrif natijasida Indoneziyaga kaliy xlorid etkazib berish bo'yicha bir qator shartnomalar va 2020 yil davomida ushbu turdagi mahsulotni etkazib berish bo'yicha tenderlarda kelgusida hamkorlik qilish to'g'risida kelishuv imzolandi.

Republic of Indonesia. The results of the trip.
Within the framework of the invitation of the Embassy of the Republic of Uzbekistan to the Republic of Indonesia for economic and investment cooperation from December 14 to 21, representatives of Uzkimyoimpeks LLC - Mukhamedzhanov TR, visited the Republic of Indonesia and Tuidulov D.N., from LLC "DKZ" - Kurbanov O.A.
During this visit, negotiations were held with representatives of Indonesian companies such as PT Pupuk Indonesia, Posco International, PT Surya Parna Niaga, the working group also visited the Petrokimia Gresik nitrogen phosphate fertilizer plant and the most A large and promising port for cooperation in Indonesia is the port of Surabaya.
As a result of this visit, a number of agreements were signed for the supply of potassium chloride to Indonesia and an agreement on further cooperation in tenders for the supply of this type of product during 2020.