Indoneziya Respublikasi. Safar natijalari.
14-21 dekabr kunlari O'zbekiston Respublikasining Indoneziyadagi iqtisodiy va investitsiyaviy hamkorlik bo'yicha elchixonasining taklifiga binoan "O'zkimyoimpeks" MChJ vakillari - Muxamedjanov TR Indoneziyaga tashrif buyurdi. va Tuidulov D.N., "DKZ" MChJdan - Qurbonov O.A.
Ushbu tashrif chog'ida PT Pupuk Indonesia, Posco International, PT Surya Parna Niaga singari indoneziyalik kompaniyalar vakillari bilan muzokaralar olib borildi, ishchi guruh shuningdek Petrokimia Gresik azotli fosforli o'g'itlar zavodiga tashrif buyurdi. Indoneziyada hamkorlik uchun katta va istiqbolli port Surabaya portidir.
Ushbu tashrif natijasida Indoneziyaga kaliy xlorid etkazib berish bo'yicha bir qator shartnomalar va 2020 yil davomida ushbu turdagi mahsulotni etkazib berish bo'yicha tenderlarda kelgusida hamkorlik qilish to'g'risida kelishuv imzolandi.

Республика Индонезия. Итоги поездки.
В рамках приглашения Посольства Республики Узбекистан в Республику Индонезия по экономическому и инвестиционной сотрудничеству с 14 по 21 декабря, Республику Индонезия посетили представители от ООО "Uzkimyoimpeks" - Мухамеджанов Т.Р. и Туйдулов Д.Н., от ООО "ДКЗ" - Курбанов О.А.
В ходе данного визита были проведены переговоры с представителями индонезийских компаний, таких как, «PT Pupuk Indonesia», «Posco International», «PT Surya Parna Niaga», также рабочая группа посетила завод по производству азотно-фосфорных удобрений «Petrokimia Gresik» и самый большой и перспективный для сотрудничества порт в Индонезии - порт Сурабая.
По итогам данного выезда был подписан ряд соглашений на поставку хлористого калия в Индонезию и договоренность о дальнейшем сотрудничестве в тендерах на поставку данного вида продукции в течение 2020 года.