Hurmatli “O‘zkimyoimpeks” MChJ hamkorlari!
“O‘zkimyoimpeks” MChJga Chexiyaning “ATOMGARDEN” s.r.o kompaniyasi ko‘plab mijozlarga mineral o‘g‘itlar xaridi uchun “O‘zkimyoimpeks” MChJ orqali to‘g‘ridan-to‘g‘ri shartnomalar taklif qilib, firibgarlik faoliyati bilan shug‘ullanayotganligi haqida ma’lumotlar kelmoqda. Shuni ta’kidlab o‘tishimiz lozimki, bu kabi tijoriy takliflar “O‘zkimyoimpeks” MChJga taalluqli emas. Bizning kompaniya va Chexiyaning “ATOMGARDEN” s.r.o kompaniyasi o‘rtasida hech qanday shartnoma yoki kelishuv mavjud emas. Shu sababli sizlardan bunday firibgarlardan ehtiyot boʻlishingizni soʻraymiz.
Bunday holatlar “Oʻzkimyosanoat” AJ va “Oʻzkimyoimpeks” MChJning xorijiy hamkorlari oldida obroʻsiga putur yetkazilishiga sabab boʻlmoqda.
Bungacha esa Polshaning “BJ Platinum Sp. z.o.o.” kompaniyasi mijozlarga mineral o‘g‘itlar xaridi uchun “O‘zkimyoimpeks” MChJ bilan imzolangan deya soxta shartnomalarni taqdim etib, takliflar yuborayotganligi haqida ogohlantirgan edik. Ahamiyatlisi, Polshaning “BJ Platinum Sp. z.o.o.” hamda Chexiyaning “ATOMGARDEN” s.r.o kompaniyalari mijozlarga yuborayotgan tijoriy takliflar juda o‘xshash bo‘lib, kompaniyalar bir-biriga aloqador ekanligi ehtimoli yuqori.
Kelgusida bu kabi eʼlonlarning haqiqiyligini tekshirish uchun “Oʻzkimyoimpeks” MChJning anticorruption@ukie.uz rasmiy elektron manziliga murojaat qilishingizni soʻraymiz.

УВАЖАЕМЫЕ ПАРТНЁРЫ ООО “УЗКИМЁИМПЭКС”
В нашу компанию поступили сообщения о том, что чешская компания “ATOMGARDEN” s.r.o. занимается мошеннической деятельностью, предлагая многим клиентам прямые контракты на покупку минеральных удобрений через ООО “Узкимёимпэкс”. Следует отметить, что такие коммерческие предложения не относятся к ООО “Узкимёимпэкс”. Между нашей компанией и чешской компанией “ATOMGARDEN” s.r.o. нет договора или соглашения. Поэтому просим вас остерегаться таких мошенников.
Подобные ситуации наносят ущерб репутации АО “Узкимёсаноат” и ООО “Узкимёимпэкс” перед иностранными партнерами.
До этого мы предупреждали, что польская компания
“BJ Platinum Sp. z.o.o.” направляет клиентам предложения о закупке минеральных удобрений, предъявляя поддельные контракты, которые были заключены с ООО “Узкимёимпэкс”. Важно, что коммерческие предложения, рассылаемые клиентам польской компанией “BJ Platinum Sp” и чешской компанией “ATOMGARDEN” s.r.o., очень похожи, и существует большая вероятность того, что компании связаны друг с другом.
В дальнейшем просим Вас обращаться на официальный адрес электронной почты ООО “Узкимёимпэкс” anticorruption@ukie.uz для проверки достоверности таких объявлений.