Hurmatli “O‘zkimyoimpeks” MChJ hamkorlari!
“O‘zkimyoimpeks” MChJga Chexiyaning “ATOMGARDEN” s.r.o kompaniyasi ko‘plab mijozlarga mineral o‘g‘itlar xaridi uchun “O‘zkimyoimpeks” MChJ orqali to‘g‘ridan-to‘g‘ri shartnomalar taklif qilib, firibgarlik faoliyati bilan shug‘ullanayotganligi haqida ma’lumotlar kelmoqda. Shuni ta’kidlab o‘tishimiz lozimki, bu kabi tijoriy takliflar “O‘zkimyoimpeks” MChJga taalluqli emas. Bizning kompaniya va Chexiyaning “ATOMGARDEN” s.r.o kompaniyasi o‘rtasida hech qanday shartnoma yoki kelishuv mavjud emas. Shu sababli sizlardan bunday firibgarlardan ehtiyot boʻlishingizni soʻraymiz.
Bunday holatlar “Oʻzkimyosanoat” AJ va “Oʻzkimyoimpeks” MChJning xorijiy hamkorlari oldida obroʻsiga putur yetkazilishiga sabab boʻlmoqda.
Bungacha esa Polshaning “BJ Platinum Sp. z.o.o.” kompaniyasi mijozlarga mineral o‘g‘itlar xaridi uchun “O‘zkimyoimpeks” MChJ bilan imzolangan deya soxta shartnomalarni taqdim etib, takliflar yuborayotganligi haqida ogohlantirgan edik. Ahamiyatlisi, Polshaning “BJ Platinum Sp. z.o.o.” hamda Chexiyaning “ATOMGARDEN” s.r.o kompaniyalari mijozlarga yuborayotgan tijoriy takliflar juda o‘xshash bo‘lib, kompaniyalar bir-biriga aloqador ekanligi ehtimoli yuqori.
Kelgusida bu kabi eʼlonlarning haqiqiyligini tekshirish uchun “Oʻzkimyoimpeks” MChJning anticorruption@ukie.uz rasmiy elektron manziliga murojaat qilishingizni soʻraymiz.

DEAR PARTNERS UZKIMYOIMPEKS LLC
ATOMGARDEN s.r.o. is engaged in fraudulent activities, offering many clients direct contracts for the purchase of mineral fertilizers through Uzkimyoimpeks LLC. It should be noted that such commercial offers do not apply to Uzkimoimpeks LLC. Between our company and the Czech company ATOMGARDEN s.r.o. no contract or agreement. Therefore, we ask you to beware of such scammers.
Such situations damage the reputation of Uzkimyosanoat JSC and Uzkimyoimpeks LLC with foreign partners.
Before that, we warned that the Polish company BJ Platinum Sp. z.o.o.” sends offers to customers for the purchase of mineral fertilizers, presenting fake contracts that were concluded with Uzkimyimpeks LLC. It is important that the commercial offers sent to customers by the Polish company "BJ Platinum Sp" and the Czech company "ATOMGARDEN" s.r.o. are very similar, and there is a high probability that the companies are related to each other.
In the future, please contact the official e-mail address of Uzkimyimpeks LLC anticorruption@ukie.uz to verify the accuracy of such announcements.